Ogłoszenie z dnia 19 grudnia 2024 r.
Informujemy, że w dniu 24 grudnia 2024 r. (wtorek) sprawy lokatorskie należy załatwiać w biurach Spółdzielni Mieszkaniowej do godz. 11.00.
W dniu 27 grudnia 2024 r. (piątek) Spółdzielnia Mieszkaniowa będą nieczynna.
Przypominamy że awarie w zakresie instalacji wodno-kanalizacyjnej, gazowej oraz centralnego ogrzewania dotyczące zdarzeń w budynkach i mieszkaniach po godzinach pracy Spółdzielni należy zgłaszać do Zakładu Instalacji Sanitarnych Piotr Ledwoch z siedzibą w Bytomiu pod numer telefonu: 32 281 20 33. Awarie w zakresie instalacji elektrycznych i systemów domofonów dotyczące zdarzeń w budynkach i mieszkaniach po godzinach pracy Spółdzielni należy zgłaszać do Zakładu MAR-NAL Marian Nalepa z siedzibą w Bytomiu pod numer telefonu: 796 369 558.
Ogłoszenie z dnia 10 grudnia 2024 r.
MPWiK w Piekarach Śląskich otrzymał ostateczne badania wody przeprowadzone w związku z awarią wodociągową. Wynika z nich, że woda z kranu na terenie całego miasta spełnia wszystkie wymagania mikrobiologiczne i jest bezpieczna do picia, tak jak to miało miejsce przed awarią.
.
CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA
Rozpoczął się kolejny sezon grzewczy a związku z tym powraca zagrożenie jakim jest tlenek węgla.
Tlenek węgla, znany potocznie jako czad, to bezwonny, bezbarwny i niewidoczny dla ludzkiego oka gaz, który może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Jego toksyczność sprawia, że jest często nazywany „cichym zabójcą”, ponieważ trudno go wykryć bez specjalistycznych urządzeń, takich jak czujniki tlenku węgla.
Jak czad dostaje się do naszych domów?
Czad powstaje w wyniku niepełnego spalania paliw, takich jak gaz, węgiel, drewno, olej opałowy czy paliwa płynne. Niewłaściwe funkcjonowanie urządzeń grzewczych oraz brak odpowiedniej wentylacji to najczęstsze przyczyny jego emisji do powietrza. Do głównych źródeł czadu zaliczamy:
- Piece gazowe i węglowe – stare, nieszczelne piece mogą stanowić zagrożenie, zwłaszcza jeśli są źle konserwowane. Kominki i piecyki opalane drewnem – spalanie drewna w niewłaściwy sposób lub brak odpowiedniej wentylacji może powodować gromadzenie się tlenku węgla. Kuchenki gazowe i podgrzewacze wody – nieprawidłowa praca takich urządzeń, zwłaszcza w pomieszczeniach bez wentylacji, zwiększa ryzyko emisji czadu. Samochody i inne pojazdy – w zamkniętych przestrzeniach, jak garaże, pozostawienie włączonego silnika może doprowadzić do nagromadzenia tlenku węgla.
Jakie zagrożenia niesie ze sobą czad?
Czad działa toksycznie na organizm ludzki, blokując transport tlenu przez hemoglobinę w krwi. Zatrucie tlenkiem węgla następuje szybko, a jego objawy mogą być początkowo mylone z innymi dolegliwościami, co czyni go jeszcze bardziej niebezpiecznym.
Objawy zatrucia czadem:
- Bóle i zawroty głowy – to jeden z pierwszych sygnałów, który może świadczyć o zatruciu. Nudności i wymioty – objawy te mogą być szczególnie mylące, gdyż są powszechne w przypadku innych problemów zdrowotnych. Osłabienie, senność – mogą prowadzić do utraty przytomności, co w zamkniętym pomieszczeniu z wysokim stężeniem czadu może skończyć się tragicznie. Problemy z oddychaniem i duszność – to objawy wskazujące na poważne zatrucie. Utrata przytomności i śmierć – przy wysokim stężeniu czadu, brak szybkiej reakcji może doprowadzić do zgonu.
Niestety, tlenek węgla jest szczególnie niebezpieczny w nocy, kiedy ludzie śpią i nie są w stanie rozpoznać objawów zatrucia. Dlatego tak ważne jest, aby skutecznie się przed nim chronić.
Jak się chronić przed czadem?
- Regularna kontrola urządzeń grzewczych
Piece, kominki, kotły i inne urządzenia spalające paliwa powinny być regularnie sprawdzane przez wykwalifikowanych specjalistów. Zwracaj uwagę na wszelkie objawy nieprawidłowego działania, takie jak dym, sadza czy zmniejszona wydajność grzania. - Zapewnienie odpowiedniej wentylacji
Dobre systemy wentylacyjne to kluczowy element bezpieczeństwa w domu. Wietrz pomieszczenia regularnie, zwłaszcza te, w których korzystasz z urządzeń spalających paliwa. Nigdy nie zatykaj kratek wentylacyjnych. - Montaż czujników tlenku węgla
Czujniki czadu są najskuteczniejszym sposobem na wczesne wykrycie zagrożenia. Te niewielkie urządzenia alarmują o obecności tlenku węgla w powietrzu, dając ci czas na reakcję i uniknięcie zatrucia. Warto zamontować je w każdym pomieszczeniu, w którym znajdują się urządzenia grzewcze. - Unikanie zostawiania włączonych urządzeń w zamkniętych pomieszczeniach
Nigdy nie zostawiaj działających piecyków, kominków czy samochodów w zamkniętych garażach lub innych słabo wentylowanych przestrzeniach. Pamiętaj, że nawet kilka minut emisji czadu może stanowić zagrożenie. - Edukacja domowników
Każdy członek rodziny powinien być świadomy zagrożeń związanych z czadem oraz znać zasady postępowania w przypadku podejrzenia jego obecności. W razie wykrycia tlenku węgla natychmiast opuść pomieszczenie i przewietrz je, a w razie potrzeby wezwij służby ratunkowe.
Podsumowanie
Czad to groźny przeciwnik, który ze względu na swoje niewidoczne właściwości może być trudny do wykrycia. Regularna konserwacja urządzeń, właściwa wentylacja oraz montaż czujników tlenku węgla to kluczowe kroki, które mogą uratować życie. Nie lekceważ zagrożenia – dbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, aby uniknąć tragedii związanej z zatruciem czadem.
Zapraszamy również do zapoznania się z materiałami pod adresem:
https://www.gov.pl/web/kgpsp/czujka-na-strazy-twojego-bezpieczenstwa
Informacja w zakresie obowiązków dotyczących ochrony przeciwpożarowej w budynku mieszkalnym wielorodzinnym.
Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Diament ”w Piekarach Śląskich informuje, że zabrania się przechowywania na poddaszach, strychach, klatkach schodowych, tarasach, balkonach, korytarzach i w piwnicach materiałów łatwopalnych, wybuchowych oraz niebezpiecznych pożarowo, mogących stwarzać zagrożenie pożarowe lub wybuchowe. Jednocześnie prosimy do dnia 14 grudnia 2024 r. usunąć wszelkie przedmioty znajdujące się na drogach ewakuacyjnych w szczególności z klatek schodowych i korytarzy piwnicznych. Dotyczy to również pomieszczeń wspólnych, takich jak pralnie, suszarnie oraz pomieszczenia do przechowywania wózków i rowerów.
Wszystkie odpady wielkogabarytowe odbierane są przez służby komunalne zgodnie z obowiązującymi harmonogramami. Odpady wielkogabarytowe są to przedmioty dużych rozmiarów, których nie można umieścić w pojemnikach na odpady. Do tej grupy odpadów zaliczamy m.in. elementy wyposażenia wnętrz, meble domowe (stoły, krzesła, szafy, tapczany, łóżka, fotele), meble ogrodowe, dywany, materace, wykładziny.
Należy pamiętać, że pożary mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń lub zniszczeń budynków mieszkalnych. Ich przyczyną może być działanie czynników naturalnych (np. uderzenie pioruna), lecz częściej są wynikiem działalności człowieka (np. umyślne podpalenie czy niewłaściwe użytkowanie otwartego ognia). Najistotniejsze aspekty dotyczące ochrony przeciwpożarowej zostały ogólnie przedstawione w ustawie z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 275 z późn. zm.), a w stosunku do użytkowanych budynków doprecyzowane w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (t.j. Dz. U. z 2010 r., poz. 109 z późn. zm.). W tych dwóch aktach normatywnych wskazane zostały podstawowe zasady zarządzania użytkowanym już budynkiem pod kątem ochrony przeciwpożarowej. Co istotne, należy pamiętać, iż pewne zasady dotyczące tej problematyki wprowadza także ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 725 z późn. zm.).
Przygotowanie do sezonu grzewczego 2024/2025
W związku z nadchodzącym sezonem grzewczym 2024/2025, prosimy o zakończenie wszelkich prac prowadzonych na instalacjach centralnego ogrzewania do 15 września 2024 r.
W przypadku braku możliwości zakończenia prac należy pilnie powiadomić o tym Spółdzielnię Mieszkaniową „Diament” Piekarach Śląskich.
Po tym terminie nastąpi sukcesywne sprawdzanie i uzupełnianie wody w instalacji centralnego ogrzewania w celu przygotowania jej do uruchomienia.
Prosimy również o pozostawienie odkręconych zaworów termostatycznych na pozycję „5” w celu poprawnego odpowietrzenia instalacji centralnego ogrzewania.
Wszystkie zauważone usterki prosimy zgłaszać do:
Działu Technicznego Spółdzielni Mieszkaniowej „DIAMENT” w Piekarach Śląskich telefon: 32 767 66 16 wew. 37 lub 38, email: eksploatacja@smdiament.pl
.
.
PRZYPOMNIENIE DOTYCZĄCE INDYWIDUALNYCH RACHUNKÓW BANKOWYCH
Przypominamy o wpłacaniu należności finansowych wobec Spółdzielni na przypisany do Państwa lokalu indywidualny rachunek bankowy. Numer rachunku znajduje się na papierowych wydrukach dotyczących opłat za lokale mieszkalne, użytkowe, garaże itp.
.
OGŁOSZENIE
Awarie w zakresie instalacji wodno-kanalizacyjnej, gazowej oraz centralnego ogrzewania dotyczące zdarzeń w budynkach i mieszkaniach po godzinach pracy Spółdzielni obsługuje:
Zakład Instalacji Sanitarnych Piotr Ledwoch z siedzibą w Bytomiu pod numer telefonu: 32 281 20 33
OGŁOSZENIE
Awarie w zakresie instalacji elektrycznych i systemów domofonów dotyczące zdarzeń w budynkach i mieszkaniach po godzinach pracy Spółdzielni obsługuje:
Zakład MAR-NAL Marian Nalepa z siedzibą w Bytomiu pod numer telefonu: 796 396 558
OGŁOSZENIE
W związku z zapowiedzią niższych temperatur informujemy, że z dniem 9 października 2023 roku rozpoczynamy sezon grzewczy.
OGŁOSZENIE
Uprzejmie informujemy, że posiadamy do wynajęcia ostatnie wolne miejsca postojowe w garażu podziemnym przy ulicy Ogrodowej 17K w Piekarach Śl. Dodatkowych informacji można uzyskać pod nr telefonu (32) 767 66 16 – wewn.35 lub w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej „DIAMENT” w Piekarach Śląskich przy ul. Ogrodowej.
Prezydent Miasta Piekary Śląskie w oparciu o uchwałę nr LXII/675/23 Rady Miasta Piekary Śląskie z dnia 30 marca 2023 r. w sprawie zasad udzielania w latach 2023 – 2026 dotacji celowej w ramach Programu Priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie” dla zadania pn.: „Modernizacja źródeł ciepła w lokalach mieszkalnych w ramach Programu Ciepłe Mieszkanie w Gminie Piekary Śląskie rok 2022” ogłasza, iż od dnia 13 kwietnia 2023 roku rozpoczęty został nabór wniosków o dofinansowanie dla Beneficjentów końcowych będących właścicielami lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym zlokalizowanego na terenie Gminy Piekary Śląskie. W ramach Programu istnieje możliwość finansowania przedsięwzięć rozpoczętych nie wcześniej niż od dnia podpisania umowy o dofinansowanie przedsięwzięcia z Gminą Piekary Śląskie. Termin zakończenia realizacji przedsięwzięcia to 18 miesięcy od dnia podpisania ww. umowy, jednak nie później niż do 31.12.2025 r.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Miasta Piekary Śląskie: Ciepłe Mieszkanie – nadal trwa nabór wniosków | Urząd Miasta (piekary.pl)
OGŁOSZENIE
Osoby, które zamierzają zrezygnować z książeczek mieszkaniowych prosimy o pilny kontakt z Działem Czynszów tel. 32 767 66 16 wew. 33, celem dokonania formalnej rezygnacji
UWAGA!
W razie awarii telefonu stacjonarnego prosimy o kontaktowanie się z pracownikami poprzez poniżej podane telefony komórkowe:
Sekretariat: 604 553 924
Dział techniczny: 604 535 861
Dział czynszów: 604 553 358
INFORMACJA
W związku z utrzymującą się sytuacją pandemiczną, mając na celu ochronę naszych mieszkańców, uprzejmie informujemy, że w klatkach schodowych zasobów usytuowanych w Katowicach i w Chorzowie – obok skrzynek na listy, zostaną zamontowane oznakowane skrzynki, do których będzie można wrzucać korespondencję skierowaną do Spółdzielni.
UWAGA!
Osoby opłacające swoje należności drogą elektroniczną proszone są o wypełnienie deklaracji rezygnacji z posiadania papierowych książeczek czynszowych.
Deklarację można pobrać tutaj i dostarczyć ją do siedziby Spółdzielni.
PISMO PREZYDENT MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE
UWAGA!
Drodzy Mieszkańcy – posiadacze zwierząt!
Przypominamy, żeby:
Wyprowadzać zwierzaki na smyczy, a psom rasy agresywnej zakładać kaganiec.
Nieczystości wyrzucać do śmietników komunalnych.
Pamiętajcie, że:
- Odpowiadacie osobiście za zachowanie, jak i szkody wyrządzone przez Wasze zwierzaki.
- Niestosowanie się do obowiązku sprzątania po swoim psie grozi mandatem karnym w wysokości do 500 zł.
OSTRZEŻENIE
Policja Polska ostrzega:
W związku z nadal występującym zagrożeniem polegającym na kradzieżach i oszustwach na szkodę osób starszych przypominamy o zasadach bezpieczeństwa.
- NIGDY nie wpuszczaj do mieszkania obcej osoby, nawet jeżeli przedstawia się za pracownika administracji, gazowni, wodociągów czy zakładu energetycznego.
- NIGDY nie przekazuj żadnych pieniędzy obcej osobie, nawet wówczas gdy podaje się za funkcjonariusza POLICJI lub CBŚ< AKWIZYTATORA, PRACOWNIKA GAZOWNI CZY PRACOWNIKA WODOCIĄGÓW.
- NIGDY nie dzwoń na numery wskazane przez rozmówcę telefonicznego.
- Policjanci NIGDY nie przyjmują pieniędzy czy kosztowności na przechowywanie.
- Każda sznaująca się firma zawiera transakcje w swojej siedzibie lub za pośrednictwem poczty.
- Zadzwoń do bliskich i zapytaj czy faktycznie potrzebują pomocy.
PAMIĘTAJ!!!
W przypadku każdego podejrzanego zachowania skontaktuj się z dyżurnym Komendy Miejskiej w swoim mieście
NIE DAJ SIĘ NABRAĆ
na wnuczka, na policjanta, na pracownika administracji…
JAK DZIAŁAJĄ OSZUŚCI
- Dzwoni telefon, podnosisz słuchawkę
- Osoba, z którą rozmawiasz przekonuje, że jest Twoim wnuczkiem, krewnym lub inną bliską osobą z Twojej rodziny
- Osoba ta informuje, że pilnie potrzebuje pieniędzy
- Telefon dzwoni ponownie. Osoba informuje, że jest policjantem i przekonuje, że przed chwilą dzwonił oszust, a Ty musisz pomóc go zatrzymać
- Zostajesz poinformowany, że potrzebne są pieniądze, które masz przekazać nieznanej Co osobie.
PAMIĘTAJ!!!
- Nie przekazuj żadnych pieniędzy funkcjonariuszom POLICJI, CBŚ, AKWIZYTATOROM, INKASENTOM, PRACOWNIKOM WODOCIĄGÓW, ADMINISTRACJI etc!
- Nie podpisuj z nimi żadnych umów – każda szanująca się firma zawiera transakcjew swojej siedzibie lub za pośrednictwem poczty
- Jeśli zjawił się przedstawiciel jakieś instytucji np. Policji, banku, gazownik, wodociągów, elektrowni itp., bez otwierania drzwi sprawdź telefonicznie czy był on do Twojego domu kierowany. Jeśli nie masz telefonu poproś, aby przyszedł ze znanym Ci sąsiadem mieszkającym obok.
OGŁOSZENIE
Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 stycznia 2020 roku likwidacji ulega prowizja od wpłat czynszowych dokonywanych w oddziałach i agencjach PKO – za pośrednictwem książeczek czynszowych. Koszty te będą ponosiły osoby wpłacające.
W związku z powyższym apelujemy do dokonywania wpłat drogą elektroniczną.
Osoby, które wyrażą wolę utrzymania książeczek proszone są o złożenie stosownego pisma w terminie do 31 października 2019 roku.
UWAGA!
W związku z informacjami o pojawieniu się lisów na terenie naszych posesji zlokalizowanych na terenie Chorzowa, informujemy, że sprawa ta została przekazana do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Chorzów, celem zlikwidowania ewentualnego zagrożenia.
Apelujemy o zwracanie szczególnej ostrożności i każdorazowe zamykanie drzwi wejściowych do klatek schodowych.
UWAGA!
W związku z ponowną kontrolą pojemników do gromadzenia odpadów zmieszanych przeprowadzoną przez tzw. EKOPATROL, a przynależnych do nieruchomości przy ulicach:
- Adamieckiego 4 i Maciejkowickiej 1
- Azotowej 17 i 19
- Maciejkowickiej 2
- Maciejkowickiej 4
- Narutowicza 3, 8 i 6
stwierdzono, że pomimo zadeklarowania selektywnej zbiórki, w pojemnikach na odpady zmieszane znajdują się surowce wtórne.
Prosimy o zapoznanie się z pismem Urzędu Miasta w Chorzowie oraz dostosowanie się do wymogów, aby uniknąć zbiorowej odpowiedzialności w postaci zastosowania stawek jak za nieselektywną zbiórkę odpadów.
UWAGA!
Przypominamy o bezwzględnym przestrzeganiu „Regulaminu używania lokali i porządku domowego” .
Zgodnie z zapisami: dział IV § 21 pkt. 4, dział VI § 23 pkt. 2, dział VII § 24 pkt. 3, oraz § 26 pkt. 2
Zabrania się przechowywania i gromadzenia na korytarzach piwnicznych, strychowych oraz klatkach schodowych starych mebli, wózków, rowerów, skuterów oraz innych zbędnych sprzętów AGD i śmieci.
UWAGA!
W ostatnim czasie do drzwi mieszkańców Chorzowa pukają domokrążcy oferujący czujniki gazowe. Powołują się na współpracę z naszą spółdzielnią.
Niedawno osoby chcące sprzedać czujniki do wykrywania gazu widziane były na terenie zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej „Diament”. Twierdziły, że mają zawartą umowę na wykonanie montażu tych urządzeń.
Z uwagi na liczne zgłoszenia dotyczące montażu czujników, wymiany piecyków i kuchenek gazowych, drzwi wejściowych w mieszkaniach informujemy, że Spółdzielnia Mieszkaniowa „Diament” nie zawierała żadnej umowy na montaż tych urządzeń.
Ostrzegamy, aby przypadku osób chodzących po mieszkaniach i zachęcających do kupna różnych rzeczy, zachować szczególną ostrożność, bo nigdy nie wiadomo z kim mamy do czynienia. Zapraszanie tych osób do mieszkania może wiązać się z ryzkiem kradzieży.
OGŁOSZENIE
Na podstawie „Regulaminu określającego obowiązki Spółdzielni i mieszkańców w zakresie napraw wewnątrz lokali…” , w związku z panującymi warunkami atmosferycznymi oraz dużą ilością zalegającego śniegu, celem uniknięcia tworzenia się niebezpiecznych nawisów i sopli lodowych wzywamy wszystkich mieszkańców do niezwłocznego usunięcia śniegu zalegającego na tarasach i balkonach przynależnych do mieszkań.
Jednocześnie informujemy, że w dniu 9 stycznia 2018 roku zostaną odśnieżone wszystkie dachy płaskie w zasobach Spółdzielni.
INFORMACJA
Codziennie wyrzucamy mnóstwo śmieci, przeciętny Polak produkuje ok. 320 kg odpadów rocznie. Z uwagi na rosnące opłaty za śmieci apelujemy o ich segregację!
W zakładce Poradnik zamieszczone zostały cenne wskazówki jak postępować i w jaki sposób segregować odpady domowe.
INFORMACJA
Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej „Diament” informuje, że zgodnie z § 72 Statutu :
„(…) W przypadku długotrwałych zaległości z uiszczaniem opłat na pokrycie wydatków na eksploatację i utrzymanie lokalu, rażącego i uporczywego naruszania przez osoby korzystające z lokalu regulaminu porządku domowego, albo niewłaściwego zachowania tych osób, czyniącego korzystanie z innych lokali lub nieruchomości wspólnej uciążliwym, spółdzielnia może w trybie przewidzianym przepisami Kodeksu Postępowania Cywilnego żądać sprzedaży lokalu w drodze licytacji, przy czym właścicielowi, którego lokal został sprzedany nie przysługuje prawo do lokalu zamiennego. Z żądaniem, o którym mowa w tym przepisie występuje Zarząd spółdzielni na wniosek Rady Nadzorczej (…)”
INFORMACJA
Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Diament” w Piekarach Śląskich uprzejmie informuje, że w dniu 26 października 2018 r. Sąd Rejonowy w Gliwicach zarejestrował uchwałę Walnego Zgromadzenia w sprawie zmiany Statutu Spółdzielni Mieszkaniowej „Diament” i od tego dnia obowiązuje nowy Statut, którego treść dostępna jest tutaj.
INSTRUKCJA OBSŁUGI SZLABANÓW
Uprzejmie informujemy, że w w zakładce „Przydatne informacje” kliknij tutaj umieszczona została instrukcja obsługi szlabanów dla mieszkańców nieruchomości przy ul. Kalwaryjskiej 2,2a,2b w Piekarach Śląskich oraz przy ul. Modelarskiej 22-28 oraz 28a-e w Katowicach. Instrukcję można pobrać również z zakładki „Do pobrania” kliknij tutaj .
OGŁOSZENIE
Na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46 WE.
Zachowanie nazwisk lokatorów przy domofonach wymaga ich pisemnej zgody. W związku z tym prosimy o dostarczenie własnoręcznie podpisanego oświadczenia (formularz dostępny na stronie internetowej kliknij tutaj) do biura spółdzielni osobiście lub listownie. Niedostarczenie do dnia 08.06.2018 niniejszego oświadczenia będzie traktowane jako niewyrażenie zgody na umieszczenie danych osobowych przy domofonie.
INFORMACJA
Szanowni Państwo.
Od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Rozporządzenie to jako akt prawa unijnego obowiązuje we wszystkich państwach członkowskich w sposób bezpośredni w celu ujednolicenia poziomu ochrony danych osobowych.
Państwa dane osobowe są przetwarzane przez Spółdzielnię wyłącznie w celach niezbędnych do realizacji procesu zarządzania nieruchomościami wspólnymi w zakresie, wynikającym z przepisów prawa.
Prosimy o zaznajomienie się ze szczegółami kliknij tutaj
20 marca w Chorzowie ruszyła kampania, która ma w końcu skłonić wszystkich właścicieli psów do sprzątania po swoich pupilach. O skali problemu, który dotyka wszystkie miasta, niech świadczą liczby.
Jak wyliczono w Urzędzie Miasta, tylko w Chorzowie rocznie na trawniki, skwery czy chodniki trafia ponad 330 ton psich odchodów. Tylko niewielka część jest sprzątana przez właścicieli. Niestety większość z nich problem bagatelizuje. Tymczasem to, co dla niektórych jest tylko problemem estetycznym, dla innych jest sporą niedogodnością. Chodzi tu m.in. o osoby niepełnosprawne, matki z małymi dziećmi czy osoby starsze, poruszające się o lasce.
My zachęcamy wszystkich naszych mieszkańców, również z Katowic i Piekar Śląskich do dołączenia do tej akcji – w miejscach swojego zamieszkania.
źródło: http://www.chorzowianin.pl/nie-rob-ganby-skludzej-po-swoim-psie,n-4946.html